Usuwanie blizn potrądzikowych

 

 

bliznaRadość z oczyszczenia twarzy z trądziku często jest tłumiona poprzez szpecące blizny pozostałe po trądziku. Istnieje kilka maści, które mogą pomóc rozjaśnić blizny. Jest leczenie laserowe, które używa technologii laserowej aby zwalczyć blizny potrądzikowe. Na tej stronie znajdziesz informacje o różnych sposobach zwalczania blizn potrądzikowych. Blizny pozostałe po trądziku nie mogą być całkowicie usunięte, jednak mogą być mniej widoczne poprzez różne metody usuwania blizn potrądzikowych.

Dla głębszych blizn dermabrazja jest najbardziej odpowiednia.

W tej technice wierzchnia warstwa jest usuwana lub rzadziej ścierana poprzez technikę szlifowania.   Jednak

proces ten jest trochę bolesny i wiąże się z efektami ubocznymi. Dla powierzchownych blizn stosowany jest peeling chemiczny, gdzie chemiczna substancja jest aplikowana na twarz. Ten chemiczny związek powoduje pęcherzyki na skórze, które pękają i złuszczają skórę.

Zabliźniona tkanka zostaje zmyta poprzez peeling i nowa wygenerowana skóra jest wolna od trądziku. Techniki laserowe są także używane w leczeniu blizn po trądziku. W leczeniu laserowym widoczna blizna jest redukowana poprzez działanie na ukryte warstwy skóry bez uszkadzania najwyższych warstw skóry.

Jest też kilka innych metod usuwania blizn po trądziku  stosowanych w obecnych czasach: wypełniacze tkanek miękkich, przeszczepy dziurkowane, żele silikonowe itd. jednak wszystkie z tych metod są kosztowne i jeśli nie chcesz wydać dużo na usuwanie blizn po trądziku możesz spróbować różnych naturalnych środków: sok cytrynowy, olejek herbaciany, olejek z witaminą E, olejek z oliwy itd. są także stosowane do redukcji blizn. Jest kilka leków ziołowych, którymi każdy może spróbować zredukować blizny.  Jednakże przed wyborem jakiejkolwiek techniki czy naturalnej czy chemicznej jest ważne, aby skonsultować ją z dermatologiem. Skóra jest bardzo wrażliwym organem ciała i zaniedbanie lub niewiedza mogą być bardzo kosztowne.

lemon