Woda twój najlepszy przyjaciel

Każda komórka w ciele zawiera wodę i to pomaga zostać nawodnionym i zdrowym. Jeśli zawartość wody w naszych komórek zmniejszy się, stają się one suche i skóra odwadnia się, co powoduje jej pękanie. Popękana i sucha skóra jest bardziej podatna na działanie bakterii niż nawodniona i nawilżona skóra, więc szanse trądziku wzrastają jeśli komórki nie mają wystarczająco wody.

woda zdrowie

Picie wody utrzymuje skórę nawilżoną, zatem nadaje skórze zdrowy blask. Sucha skóra twarzy i trądzik są  ze sobą powiązane, a picie wystarczającej ilości wody będzie dbać o suchą skórę, zmniejszając trądzik. Woda rozrzedza hormony stresu, które tworzą się w naszym organizmie z powodu nagromadzonego stresu.

Czy zauważyłeś, że w czasie egzaminów, trądzik wydaje się być gorszy? To dlatego, że stres produkuje hormon tak zwany kortyzol, który może doprowadzić do nasilenia trądziku. Woda przyczynia się rozrzedzenia hormonu w pewnym stopniu, co powoduje, że trądzik zauważalnie się zmniejsza. Oprócz wody picie herbaty ziołowej może także w redukowaniu kortyzolu, ale woda jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem, ponieważ nie ma żadnych skutków ubocznych i negatywne efektów.cera

Jak dużo wody pić?

Standardowa ilość przyjmowanej wody jest określana na osiem szklanek ale to zależy od indywidualności. Nie każdy ma potrzebę spożywać osiem szklanek wody dziennie. Więc jak dowiedzieć się jak dużo wody potrzebujesz? Nasze ciało to niesamowicie zdolna maszyna, która potrafi zadbać o siebie i daje sygnały kiedy cos z nim nie tak. Musimy wiedzieć jak czytać te znaki.

Najlepszym sposobem aby wiedzieć czy masz wystarczająco wody jest obserwacja koloru swojego moczu. Jeśli mocz jest jasny masz wystarczająco wody. Jeśli nie musisz zwiększyć spożycie. Zwiększaj spożycie wody o szklankę dziennie przez trzy kolejne dni. Obserwuj swój mocz po trzech dniach od zwiększenia ilości przyjmowanej wody i zobacz czy stał się jaśniejszy.

Utrzymuj zwiększone przyjmowanie wody dopóki twój mocz nie stanie się całkowicie jasny bez żółtawego zabarwienia. Jeśli spożycie wzrosło do 6 szklanek, to jest właściwa ilość dla Ciebie. Jeżeli wzrosło  już do 9 lub nawet 10 szklanek, to jest właściwa ilość dla Ciebie. Niektórzy ludzie potrzebują mniej wody, podczas gdy inni potrzebują więcej, możesz sam ocenić, ile potrzebujesz. Woda może być także pita z cytryną lub limonką wyciśniętą w nią. To także pomaga znacznie oczyścić skórę. Przemywaj swoją twarz 4-6 razy dziennie i wycieraj ją odpowiednim ręcznikiem, aby usunąć martwe komórki, a zobaczysz różnicę bardzo szybko.